KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14666377
nr 1466 6377
Tapio Haili
(1927-1986), Finland
Träsnitt, Vårvinter. Signerad, numrerad 28/60, daterad -71. Bildmått: 49x34, yttermått inklusive ram: 67x52 cm
Tapio Haili, finländsk bildkonstnär född 1927, död 1986.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 9 maj 2022
kl 20:49:07
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)